Acidobazická rovnováha

Pony

Bolí vás klouby, trápí vás záněty?
Máte problémy s nadváhou?
Jste stále unavení a trpíte nespavostí?
Máte oslabenou imunitu?

Odkyselení těla v několika krocích

Acidobazická rovnováha

Je bezpočet nemocí, ale jen jediná příčina: nevhodný způsob života. Zloba, stres, nevhodná strava, povrchní dýchání, nedostatek pohybu či nepřiměřené jednání nám odečítají roky z „životního konta“.

Překyselení organismu je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob, protože způsobuje většinu nemocí. Důkladné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle tvoří základ každé terapie. Naše tělo udržuje v krvi pH hodnotu od 7,35 do 7,4 s občasnými, zcela nepatrnými výkyvy. Kyseliny (močová, uhličitá, mléčná, octová, solná) musí být neutralizovány, jinak mají ničivý účinek. Překyselení zaviňuje i revmatismus, dnu, artritidu, ledvinové kameny, deprese, ekzémy, chronickou únavu, ničí kolagenová vlákna, pálení žáhy, zubní kaz … Celý proces začíná tím, že tělo je nuceno odbourávat cenné minerální látky, aby mohlo neutralizovat záplavu kyselin. Během jednoho měsíce až tří let může být tělo zcela vyčištěno.

Hlavní příčiny překyselení: špatná výživa, chybné stravovací návyky a způsob života.

Konkrétně: příliš bílkovin, cukru, alkoholu, nasycených mastných kyselin, zloba a agrese, stres a nahromaděná duševní zátěž, elektrosmog, kvašení potravin ve střevě, nedostatečné žvýkání, jedovaté látky v životním prostředí, nikotin apod. Nevědomost o tom, co potřebuje naše tělo a jaké jsou nejjednodušší kroky, jimiž mu můžeme účinně pomoci.

Pálení žáhy je vždy voláním překyseleného žaludku o pomoc. Další potíže signalizující překyselení jsou: chronická únava, zpomalené zotavování, napětí ve svalech, bolesti hlavy a zad, ekzémy, časté podráždění nosu a očí, různé bolesti.

Již roku 400 př.Kr. řekl Hippokrates: „Ze všech složenin našich tělesných sil se kyseliny projevují jako ty nejškodlivější“.

Překyselením střev ochrnuje náš imunitní systém, stáváme se náchylní k onemocnění. Kyselé prostředí umožňuje a podporuje bujení rakovinových buněk.

Test kyselosti – normální hodnota naměřením z moči je mezi pH 6,2 a 7,2. Doporučuji měřit několikrát denně pomocí lakmusových papírků. Pokud hodnota pH klesne pod 6,2 jednotek, je nutné doplnit zásady a změnit stravu. Podle hodnoty ranní moče si můžeme stanovit množství odkyselovacího prostředku.

Směs zásaditých látek lze užívat mimo dobu od 10 do 14 hodin a po 22 hodině. Jinak kdykoli. Nerozpouštět v perlivé minerální vodě!!!

Zásaditá směs minerálních látek a stopových prvků, které vyrovnávají chemickou rovnováhu organismu, pomáhají tělo pročistit a vracejí mu energii do života. Užívá se při překyselení organismu, únavě a vyčerpání, při prevenci žaludeční sliznice, pomáhá těhotným a kojícím maminkám, diabetikům i jedincům při velké sportovní či pracovní zátěži. Dávkování: 2x denně 1 čajovou lžičku rozpuštěnou ve vodě nebo džusu, zamíchanou v jogurtu, tvarohu či müsli.

Odkyselovací kúru doplňujeme pitím několika šálků speciálního čaje k odkyselení.

Už během odkyselování se často velmi vylepšuje stav onemocnění a nálada s trvalým pocitem pohody. Dosažení acidobazické rovnováhy se podobá znovuzrození.

Tři kroky pročišťování:

  • Rozpuštění odpadních látek v těle za pomoci počišťovacího bylinného čaje.
  • Spolehlivá neutralizace aktivovaných kyselin přidáním zásaditých látek (minerálů a stopových prvků)
  • Důsledné vyloučení neutralizovaných kyselin (zásadité koupele s hodnotou pH kolem 8.5, zásadité obklady, ponožky a punčochy, zásadité bylinné klystýry).

Po odkyselení by měla následovat demineralizace

V pokročilém stádiu překyselení se vyčerpají i  poslední zásoby zásaditých látek, organismus se pokusí umístit přebývající kyseliny do vaziva jako odpad. Tělo otéká a snaží se zředit jedovaté látky tím, že zadrží tekutiny. Je podporován vznik celulitidy. Odkyselování stav organismu opět zlepší, často v překvapivé míře.

Příčiny nemocí leží vždy v našem vědomí a jsou zřejmé z našeho jednání. Na této úrovni je nutné také začít skutečné léčení. Cílem by mělo být nad následky negativního myšlení, nedostatečného pohybu, mělkého dýchání, nesprávné výživy a pití. Stav ohrožení často vzniká z přebytku něčeho nesprávného (vysoký přísun kalorií), nebo jsou příčinou chybějící výživné látky, vitamíny, minerály či stopové prvky. Na úrovni duševní a duchovní najdeme příčinu v nějakém neřešeném konfliktu, nesplněném očekávání, frustraci nebo chybném duchovním vývoji. Každá terapie, která se zabývá pouze vnějšími příznaky, pacientům spíše uškodí, než pomůže. Potlačená nemoc se brzy objeví znovu, a to většinou s horšími příznaky. S každým léčebným zákrokem zaměřeným pouze proti příznaku nemoci se znovu obelháváme. Proto stále přibývá věčně nemocných lidí. Nemoc může být impulsem k vykročení do lepší budoucnosti, což by nás normálně nikdy nenapadlo. Není léku proti zlobě, vzteku, závisti atd., tady pomůže pouze změna v přístupu, tedy proměna na úrovni podvědomí, způsobu uvažování a emocí na naše psychické i tělesné zdraví. Podle statistik pouze 3% lidí odcházejí stářím, zbytek umírá na nesprávný způsob života.

Comments are closed.