Kurzy a semináře

Kurzy a semináře

Připravujeme jednodenní zájmové kurzy:

  1. Tlaková, reflexní masáž nohou
  2. Přirozeně svěží tvář s doplňkovými masážními body z Orientu a se švýcarskou kosmetikou
  3. Správné stravování, dosažením acidobazické rovnováhy

Dále dvoudenní, většinou víkendové zájmové kurzy:

  1. Havajská masáž lomi lomi zezadu
  2. Havajská masáž lomi lomi zepředu
  3. Masáž horkými kameny (Hot Stones) a baňkami
  4. Čokoládová a medová detoxikační a relaxační masáž
  5. Lymfatická masáž celého těla
  6. Masáž vsedě

Pravidelné kruzy a semináře o síle pozitivního myšlení H U N A a jejích principů. Účastníci se seznámí s pozitivní filosofií Huna, s jejími 7 principy, pocítí vliv tohoto učení na zdraví, štěstí, blahobyt, úspěch, sebedůvěru, lásku, přátelství, vnitřní mír a duševní růst. Naučí se žehnat všem a všemu kolem, skrze zvýšení své osobní energie, naučí se jednoduché technice, která umožňuje ovlivnit podvědomí.

Kurzy havajské masáže lomi lomi část I. a část II.

Havajská masáž lomi lomi

Havajská masáž lomi lomi

Víkendový kurz začíná vždy v sobotu i v neděli v 9 hodin a končí oba dny po 16 hodině. Účastníci obdrží Certifikát a stručná skripta.

Ti, kdo tuto havajskou celotělovou masáž vyzkoušeli, na ni nedají dopustit! Nazývají ji perlou mezi masážemi. Tato tradiční havajská masáž je u nás stále poněkud unikátní. Zakládá se na rytmických pohybech, při kterých masér využívá nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů. Někdy při ní mohou být použity i nahřáté kameny nebo teplé oleje. Umožňuje hlubokou relaxaci, neobyčejně účinně uvolňuje napětí a zbavuje bolesti. Lomi lomi vychází z havajské filozofie huna a posvátného havajského tance hula. Právě pomocí pohybu rukou, gest, symbolů a vnitřního vyzařování uměli totiž Havajci předávat nejenom pověsti a legendy, ale pohybem těla dokázali sdělit i to, co slovy říct nejde. Masáž lomi lomi využívá podobný princip. Dlouhé, jemné tahy, které se plynule střídají se silnějšími tlaky v pravidelném rytmu, připomínají pohyby tanečníků hula, ale i ladné vlny oceánu. „Masáž je prováděna nejen prsty a dlaněmi, ale i předloktími a lokty. Masáž je příjemná a velmi účinná, uvolňuje svalové spasmy a odlehčuje bolesti. Dochází k hluboké relaxaci a regeneraci tkání, k propojení fyzické, emoční a psychické úrovně masírovaného. Kurz je rozdělen do dvou částí, na masáž zezadu, kde se učí základní techniky a celkové propojení a na masáž zepředu, která plynule navazuje na masáž zezadu. Masáž zepředu je také víkendová a učí se s odstupem minimálně jednoho měsíce. Kurz je pro šest účastníků, masírujeme na dvou lůžkách.

Cena i termíny kurzu jsou stanovovány dohodou, podle počtu účastníků.

Přirozeně svěží tvář… Léčebná reflexní masáž obličeje

…s doplňkovými masážními body z Orientu.

Léčebná reflexní masáž obličeje

Léčebná reflexní masáž obličeje

Jednodenní kurz začíná v 9 hodin a končí po 16 hodině. Je určen pro maximálně 20 účastníků. Všichni obdrží Certifikát a stručná skripta.

Jedná se o bezbolestnou a přirozenou cestu ke svěží tváři bez plastických operací, jizev, bolesti, zbytečných výdajů. Masáž je časově nenáročná, předchází operacím víček, odstraňuje vrásky, zpevňuje bradu a krční oblast. Naučíte se masáž doplňkových bodů a masáž temene a šíje. Poskytuje luxus absolutního uvolnění, odstraňuje napětí a překážky proudění energie do celého těla a hlavy. Obnovuje pocit lehkosti a rovnováhy v celém těle. Tradice rituálu, který vás chci naučit mají kořeny v čínské akupunktuře, japonské masáži shiatsu, východních technikách Do-in, ájurvédské masáži, znalostech toku lymfy a neuromuskulární masáži praktikované v Evropě. Masírujeme vsedě.

Cena: 1500 Kč

Termíny: dohodou

Masáž horkými kameny (Hot Stones) a baňkami – kurz

Masáž horkými kameny

Masáž horkými kameny

Jednodenní kurz začíná v 9 hodin a končí po 16 hodině. Účastníci obdrží Certifikát a stručná skripta.

Masáž horkými kameny je jedna z nejluxusnějších a nejúčinnějších masáží přicházející z Polynésie. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus,křeče, stres, nespavost, bolesti hlavy a lymfatický oběh.

Masáž baňkami se provádí tak, že masírované plochy dobře namazané kvalitním olejem určeným pro masáže se výrazně prokrví, což ovlivňuje pochody látkové výměny nejen v okolí masírovaného místa, ale také na místech aplikaci vzdálených. Účinek masáže baňkou lze zesílit tím, že se masáž zaměří na kritická bolestivá místa, na kterých je možné nahmatat ztvrdliny, které jsou většinou citlivé, někdy dokonce výrazně bolestivé. Jedná se o změněné okrsky tkáně, jejichž léčením je možné ovlivnit poruchu vnitřního orgánu, která zapříčinila jejich vznik.

Cena i termíny kurzu jsou stanovovány dohodou, podle počtu účastníků.

Tlaková reflexní masáž nohou – kurz

Tlaková reflexní masáž nohou

Tlaková reflexní masáž nohou

Lidská chodidla patří k nejcitlivějším oblastem lidského těla. Jejich masáž je více než jen příjemná, zbavuje nás napětí a dokonce může léčit.

„Jakmile mi začal masírovat nohy, byla jsem ztracená,“ svěřuje se Alison v románu Šepoty a lži Joy Fieldingové Terry s tím, proč nemůže zapomenout na svého bývalého manžela. Pokud jste už někdy masáž chodidel vyzkoušeli, víte dobře, o čem mluvila. Je to něco úžasného, naprostá relaxace. Nahromaděný stres zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Masáž chodidel, jejímž cílem je uvolnit napětí, není přitom těžké se naučit. S trochou teorie a tréninku to zvládne každý. Reflexní masáž je už však něco docela jiného. Reflexní masáž je prováděna na chodidle a nártu nohou. Na chodidle lze velmi spolehlivě najít problémová místa a přes ně nepřímo ovlivňovat postižené svaly, klouby a vnitřní

orgány. Tato místa a sílu tlaku, který může jak stimulovat, tak uklidňovat, je nutné se velmi dobře naučit.

Kurz je jednodenní a je určen pro maximálně 16 účastníků nebo lze tuto masáž učit individuálně. Účastníci kurzu obdrží Certifikát a stručná skripta.

Cena i termíny kurzu jsou stanovovány dohodou, podle počtu účastníků.

Čokoládová a medová detoxikační a relaxační masáž – kurz

Víkendový kurz začíná vždy v sobotu i v neděli v 9 hodin a končí oba dny po 16 hodině. Účastníci obdrží Certifikát a stručná skripta.

Čokoládová relaxační masáž.

Čokoládová relaxační masáž

Čokoládová relaxační masáž

Je luxusní procedura, která dokonale uvolní namožené svalstvo, zregeneruje pokožku a navodí pocit štěstí. Čokoláda obsahuje mnoho důležitých prvků potřebných pro lidský organizmus, ke kterým mimo jiné patří vitamíny, aminokyseliny, minerální látky a antioxidanty. Čokoládová masáž je procedura výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, celulitidy, získání dobré nálady, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů.

Medová detoxikační masáž a podtlaková masáž baňkou

Je považována za perlu mezi masážemi. Jedná se o velice účinnou metodu, která zbaví tělo toxických látek uložených jak na povrchu tj. v podkožní tkáni, tak i z hloubky tělesných tkání. Pomáhá při léčbě rozmanitých onemocnění a chorob způsobených nezdravým životním stylem. Medová masáž využívá výborných účinků medu (především detoxikačních a reflexních) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Navíc přes reflexní zóny můžete medovou masáží příznivě ovlivňovat i jiné orgány.

Termíny: pouze pro menší kolektiv na objednávku – lázně a podobně

Cena kurzu je dohodou

Masáž vsedě – kurz

Masáž vsedě

Masáž vsedě

Víkendový kurz začíná vždy v sobotu i v neděli v 9 hodin a končí oba dny po 16 hodině. Účastníci obdrží Certifikát a stručná skripta.

Masáž vsedě se praktikuje bez svlékání, trvá asi 15 minut, může se provádět kdekoli. Pro její aplikaci nejsou třeba masážní přípravky. Masírují se především záda, šíje, ramena, paže a ruce. Masér si přinese skládací masážní židli a během patnáctiminutové masáže uvolní, omladí a obnoví oběh energie v těle masírovaného. Techniky používané při masáži vsedě jsou japonského původu, mají dlouhou historii a umožňují praktikovat masáž na nejrůznějších místech mimo masérské salony. Skládací židle je lehká, levná a k práci potřebuje masér pouze šikovné ruce.

Termíny:  Pouze individuální výuka, cena i termín kurzu je dohodou, dle odučeného času

Comments are closed.