Masáže

Masáže

Všechny popsané masáže provádím a také vyučuji v zájmových kurzech.

Objednávejte se prosím telefonicky na: 608947002

Masáží zmírňuji kožní bolest, rozrušuji svalové zatvrdliny, srůsty a jizevnatou tkáň v kloubních pouzdrech a šlachových pochvách. Zlepšuji zotavení svalů po zátěži, výkonnost svalů a reflexním působením také pozitivně ovlivňuji funkce ostatních orgánů, mozkem počínaje a ledvinami konče. Masáž zklidňuje psychiku a naopak stimuluje řídící a regulační tělesné systémy.
Provádím léčebné masáže, vakuovou masáž baňkami, shiatsu masáž, reflexní, lymfatickou, neuromuskulární a havajskou lomi lomi masáž. Výsledná léčebná masáž je většinou kombinací všech uvedených masáží. Taková masáž léčí a harmonizuje psychiku a energii masírovaného.

Manuální lymfatická masáž

Manuální lymfatická masážMasáž aplikuji tam, kde se jedná o zpomalení proudění mízy. Příčinou bývá obvykle nedostatek pohybu, přejídání a špatná životospráva. V podstatě jde o ztížený návrat mízy tedy o snížení transportní kapacity mízního oběhu, který se ale po určitém čase obnoví a potom otok zmizí. Speciální lymfatická masáž má za úkol zlepšit pohyb lymfatických tekutin v těle a tím i odvádění nečistot z krve, které mohou být příčinou mnoha závažných onemocnění. Pomocí této jemné techniky lze zbavit tělo otoků, posílit imunitu, vyléčit zdravotní problémy, kterým by klasická sportovně-rekondiční masáž uškodila. Při činnostech, které vyžadují dlouhodobé sezení či stání představuje manuální lymfodrenáž ideální regeneraci dolních končetin, předchází vzniku otoků a žilních zánětů. Společně se zdravou životosprávou tvoří prevenci civilizačních chorob nebo řeší již vzniklé zdravotní obtíže.

Masáž baňkou

Masáž baňkouBaňkou masíruji především záda, zatuhlé klouby a ta místa, která potřebují by GetTheDiscount”>zhubnoutalt (například u pomerančové kůže – celulitidy). Pod názvem “baňkování” (vakuoterapie) se skrývá přikládání skleněných kulovitých nádobek, v nichž se spálením vzduchu vytvoří podtlak, který způsobí jejich přisátí na pokožku. Tato metoda je velmi stará, používá se nejen k potlačování bolestí pohybového aparátu, ale i k reflexnímu působení na vnitřní orgány. Silným podtlakem baněk ponechaných na jednom místě však vznikají krevní podlitiny, které se vstřebají až po určité době. Těmto nepříjemnostem předcházím tím, že se přisátou baňkou masíruji a tím se i mnohem lépe využívám fyzikálního, reflexního, ale také metabolického účinku podtlaku na kůži. Masírované plochy se výrazně prokrví, což ovlivňuje pochody látkové výměny nejen v okolí masírovaného místa, ale také na místech aplikaci vzdálených.

Masáž horkými kameny

Masáž horkými kamenyMasáž horkými kameny může být částečná – zad a dolních končetin, šíje, ramen, hlavy, obličeje nebo celého těla.

Další možností, jak můžu stimulovat energii, je masáž teplými kameny. Uplatňují se techniky tření, roztírání oleje kroužením, válení kamene a další. Výběr masážní techniky je ovlivněn samotným účelem masáže, tvarem vybraného kamene, jeho teplotou a strukturou. Teplo kamenů urychluje regenerační procesy organismu, stimuluje krevní oběh a uvolňuje svalové spasmy a bolest v kloubech. Obyčejná masáž se stává jakýmsi obřadem, který je nesmírně příjemný a pozitivně působí nejen na tělo, ale i na duši zákazníka. Oba postupy se mohou také kombinovat.

Masáž proti celulitidě

Masáž provádím třením vzhůru od kolene ke stehnu. Je-li pokožka tvrdá a pevná, je potřeba zvolit větší tlak jednotlivých hmatů. Používám také masáž baňkami, která zvyšuje účinek fyziologické svalové pumpy aplikací podtlaku na postiženou pokožku. Výsledkem je zčervenání a zahřátí povrchu kůže, stoupne přívod okysličené krve do kůže a v konečném důsledku dochází k nastartování procesu štěpení podkožního tuku. Masáž nesmí být bolestivá.

Lomi lomi masáž (lomi se překládá jako masírovat, drhnout, třít)

Lomi lomi masážTuto masáž provádím i vyučuji nejraději. Její součástí je také léčení hunou. Je založena na rytmických pohybech, které vycházejí z posvátného havajského tance hula. Dlouhé, jemné tahy se střídají plynule se silnějšími tlaky v pravidelném rytmu. Tyto pohyby připomínají nejen tanec hula ale i ladné pohyby vln oceánu. Masáž provádím nejen prsty a dlaněmi, ale i předloktími a lokty. Dochází při ní k hluboké relaxaci a regeneraci tkání, k propojení fyzické, emoční i psychické úrovně. Masáž je příjemná a velmi účinná, uvolňuje svalové spasmy a odlehčuje bolesti. Právem je označována za klenot mezi masážemi a je také nazývána laskavé ruce. Masáž jsem se naučil od Havajanů na ostrově Kauai.

Od 27 února do 18 března 2015 jsem studoval nové techniky lomi lomi masáže u Daniela Alberse, LMT na Big Island na Havaji. Tento kurz byl pro mne přínosem nejen pro poznání nových masážních prvků ale i v celkovém přístupu k této posvátné masáži z hlediska filosofie huna i metody Ho´oponopono. Fotografie z kurzu umístím do fotogalerie.

Comments are closed.